آموزش وردپرس

حمله به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی

امروز یکشنبه، پانزدهمین سالگرد حادثه ۱۱سپتامبر ۲۰۰۱ میباشد. رخدادی که جهان را متأثر کرد و یاد و خاطره غم انگیز آن هرگز از ذهن ها پاک نخواهد شد.

به گزارش مرکز تجارت جهانی ایران در این روز، گروه القاعده طی عملیات تروریستی وسیعی در چند شهر مهم آمریکا (نیویورک، پنسیلوانیا و ویرجینیا) حوادث وحشتناکی را رقم زد. طبق اذعان مقامات آمریکا، در صبح آن روز ۱۹ تن از اعضاء القاعده، چهار هواپیمای مسافربری را ربوده و با دو فروند از آنها و با فاصله‌ زمانی ۱۸ دقیقه، برج‌ های دوقلوی مرکز تجارت جهانی نیویورک را هدف قرار دادند. هواپیمای اول در ساعت ۸:۴۵ دقیقه و دومی هم در ساعت ۹:۳ دقیقه به دو برج مرکز تجارت جهانی در منهتن برخورد کردند که در نتیجه برج های دوقلو پس از حدود دوساعت کاملاً ویران و از روی زمین محو شدند. همۀ مسافران دو هواپیما به همراه هزاران نفر از مردمی که در آن دو برج و ساختمانهای اطراف حضور داشتند نیز کشته شدند.

مردم سراسر جهان همه ساله در چنین روزی یاد و خاطره کشته شدگان این حادثه تروریستی را گرامی میدارند اما طبق اظهار نظر سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران، وقوع این حادثه مشکوک و نحوه ویران شدن هر دو برج آنهم در عرض دو ساعت در هاله ای از ابهام میباشد.!!

به اعتقاد وی، چند دلیل وجود دارد که ساختگی بودن این حادثه را دقیقاً تأیید میکند:

* هیأت اسرائیلی که قرار بود دیداری از مرکز تجارت جهانی نیویورک داشته باشد، درست یک روز پیش از حادثه یازدهم سپتامبر، سفر خود را کنسل میکند!!

* در ساعت ۸ الی ۹ صبح یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ یعنی در روز حادثه، هیچ یک از مسئولین مرکز تجارت جهانی نیویورک و مقامات اتحادیه تجارت جهانی بر سر کار خود حاضر نبوده و خوشبختانه تمامی همکاران بنده صحیح و سلامت میباشند و فقط بطور اتفاقی فرزند یکی از مقامات اتحادیه تجارت جهانی در برجهای دوقلو بود که متأسفانه کشته شد.!!

* طبق بررسیهای بعمل آمده از جانب کارشناسان و دانشمندان آمریکایی و بین المللی، تخریب و ویران شدن کامل هر دو برج مرکز تجارت جهانی نیویورک آنهم در عرض چند دقیقه غیر طبیعی بوده و هرگز چنین سازه قدرتمندی بواسطه برخورد یک هواپیما به طبقه نودم آن، به یکباره از طبقه۱۰۱الی همکف تخریب نمیشود و اینگونه ویرانی ها و تخریبهای کامل فقط بواسطه عملیات تخریبی کنترل شده رخ میدهد.!!

* با آغاز ساخت برج شیکاگو، برجهای دوقلوی مرکز تجارت جهانی نیویورک دیگر بلندترین برجهای جهان محسوب نمی شدند و مسئولین مرکز تجارت جهانی نیویورک درصد حفظ جایگاه بلندترین ساختمان جهان بودند که ساخت برجهای جدید حداقل دو الی سه میلیارد دلار پول نیاز داشت که تأمین آن سرمایه چندان آسان نبود اما دریافت خسارت سنگین از بیمه بابت ویران شدن برجهای دوقلو، امکان ساخت برجهای جدید مرکز تجارت جهانی نیویورک را میسر نمود که در حال حاضر برج شماره یک تجارت جهانی، بلندترین برج آمریکا و نیم کره غربی زمین میباشد!!!  

* ویرانی برجهای دوقلو، در عرض چند ساعت بهترین بهانه توجیه پذیر را به دولت آمریکا جهت ورود و استقرار در کشورهای عراق و افغانستان و دیگر همسایگان ایران داد تا که بنوعی کشور ما را محاصره و بر ایران اسلامی تسلط داشته باشد!!  

* و دهها مورد دیگر مؤید غیرطبیعی و ساختگی بودن این حملات و ویرانی برجها میباشد.

سبزعلیپور افزود: نه تنها در کشورهایی که با آمریکا زاویه دارند بلکه در بین افکار عمومی آن کشور نیز علیرغم وجود احساسات وطن پرستی شدید در پی حملات تروریستی یازدهم سپتامبر، نشانه هایی از بدبینی به دولت آمریکا بروز کرده است. برخی از کارشناسان تئوری توطئه برای توجیه کل اتفاق هایی که رخ داده است مطرح کرده اند. ضمناً منتقدانی که پایگاهی در برخی مطبوعات و حتی جریان های حاشیه ای هالیوود دارند، صراحتاً اظهار میدارند که دولت آمریکا بدنبال راهی برای آغاز یک سلسله مداخله چویانه در کشورهای خاورمیانه علی الخصوص ایران با هدف تأمین اهداف از پیش تعیین شده در مورد بدست آوردن انرژی بوده است و به همین دلیل احتمالاً دستگاه های اطلاعاتی عمداً برنامه ریزان حملات تروریستی یازده سپتامبر را مورد حمایت خود قرار داده اند. البته برخی دیگر نیز ادعا کردند که فرو ریختن برجهای دو قلوی مرکز تجارت جهانی نه حاصل برخورد دو هواپیمای بوئینگ به این ساختمانها بلکه ناشی از «انفجار های کنترل شده» بوده است، به زبان ساده یعنی مدعی هستنند که کسانی از قبل برجهای مرکز تجارت جهانی را بمب گذاری کرده اند. در مورد حمله به ساختمان پنتاگون هم این فرضیه را مطرح کرده و اعلام نموده اند که خرابی های این ساختمان هم نه حاصل برخورد یک بوئینگ، بلکه در نتیجه شلیک یک موشک کروز به آن اتفاق افتاده است.!!

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران تأکید نمود: هر چند پس از گذشت پانزده سال از حادثه یازدهم سپتامبر هنوز تروریسها  از القاعده گرفته تا طالبان از بین نرفته اند بلکه بنیۀ آنها قوی تر هم شده و در حال حاضر به میمنت مبارزۀ پانزده ساله آمریکا و کشورهای متحددش با تروریست ها، ورژن جدید و قدرتمندتری از تروریسم مذهبی تحت نام داعش ظهور کرده که باید گفت: صد رحمت به تروریستهای قبلی!! درکل آفتاب هرگز پشت ابر نخواهد ماند و گذر زمان ابعاد پنهان و نهان حادثه یازدهم سپتامبر را بر همگان روشن خواهد کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *