آموزش وردپرس

عاشورای حسینی

روز دهم محرم، سالروز شهادت سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان است که در دهم محرم سال ۶۱ هجری قمری در کربلا در سن ۵۷ سالگی ، شهید شدند.

حضرت امام حسین (ع) در بیان واقعه کربلا و در راه مکه به کربلا، تا هنگام شهادت، به صراحت تاکید کردند: «مقصود من از حرکت؛ رسوا کردن حکومت ضد اسلامى یزید و برپا داشتن امر به معروف و نهى از منکر و ایستادگى در برابر ظلم و ستمگرى است و جز حمایت قرآن کریم و زنده نگه داشتن دین اسلام ناب محمدى هدفى ندارم».

این ماموریتی بود که خداوند متعال به حضرت امام حسین (ع) واگذار کرده بود و برای اجرای این ماموریت در ظهر عاشورا به همراه یاران با وفایش پس از اقامه نماز ظهر، به دست یزیدان، شهید شدند.

مردم خداجو و مومن ایران اسلامی در ایام ماه محرم به ویژه در شب و روز تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور در حسینه ها و مساجد عزاداری می کنند.

نوحه خوانی، سینه و زنجیر زنی و سخنرانی درباره جایگاه و شخصیت حضرت امام حسین (ع)، و حضرت ابوالفضل عباس(ع)، از برنامه های مهم مردم مومن و حسینی ایران اسلامی در شب و روز سالروز شهید شدن قمر بنی هاشم و سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، است.

پایگاه اطلاع رسانی پارس تودی؛ فرارسیدن سالروز شهادت حضرت امام حسین (ع) را به همه مسلمانان به ویژه شیعیان جهان و دیگر آزادیخواهان، تسلیت می گوید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *