آموزش وردپرس
شهادت امام رضا (ع)

پاکدامنی حضرت معصومه الگوی مناسبی برای دختران امروزی است

باقری زاده، مدیر حوزه علمیه خواهران بندرعباس؛ ضمن اشاره به سالروز ولادت حضرت معصومه و روز دختر گفت: حضرت معصومه (س) به‌عنوان یک شخصیت ارزشمند و منشأ برکات و خیر در بین مؤمنان شناخته‌ شده‌اند.

مدیر حوزه علمیه خواهران بندرعباس با اشاره به اینکه این بانوی بزرگوار هنگام سفر به مشهد در نزدیکی‌های راه ساوه دچار بیماری شدند، اظهار داشت: در این سفر به همراهان خود سفارشان کرده بودند که مرا به شهر قم منتقل کنید به همین دلیل پس از رسیدن به مقصد در خانه اشعری که امروزه به نام بیت النور شناخته می‌شود، اقامت می‌کنند اما حضرت معصومه(س) به علت بیماری شدید پس از ۱۰روز رحلت کردند.

باقری زاده تأکید کرد: پاک‌دامنی و متانت حضرت معصومه ( س) با حفظ ارزش‌های والای انسانیت در اوج سختی‌ها می‌تواند الگوی مناسبی برای دختران امروزی باشد.

وی با اشاره به سیره زندگی این بانوی گرامی بیان کرد: با توجه به اینکه  روز ولادت این بزرگوار به نام روز دختر نام‌گذاری شده است لذا به همه دختران سرزمینم توصیه می‌کنم حضرت معصومه (س) را الگوی رفتاری خود قرار دهند و  توجه خود را بیشتر معطوف به یادگیری علوم دینی اسلامی و سبک زندگی اسلامی کنند تا از حمله‌های دشمن در امان باشند.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه دختران جامعه ما در معرض خطر دشمن قرار دارند، خاطرنشان کرد: دختران عصر حاضر برای مصون ماندن از خطرات فرهنگی دشمنان بایستی به سیره‌ی زندگی حضرت معصومه (س) توجه بیشتری کنند و  نباید آرایش را از حجاب برتر بدانند چون حجاب به آن‌ها کمک می‌کند  دشمن را از خود دورنگه دارند و همیشه به خاطر داشته باشند پوشیدن لباس خوب و زیبا ملاک نیست بلکه چطور پوشیدن مهم است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *